Завантажити пробну версію

Аналіз несиметричних, неповнофазних режимів та розрахунок струмів короткого замикання

Несиметричні та неповнофазні режими моделюються на основі методу симетричних складових. Реалізована багатократна несиметрія трьох видів: поперечна несиметрія, поздовжня несиметрія (неповнофазність) та несиметрія (неповнофазність) шунтуючих реакторів.

Розроблено та реалізовано підхід до формування та розв’язування рівнянь складної несиметрії, який характеризується такими особливостями:

  • на основі аналізу умов несиметрії для характерних його видів оптимізовано алгоритм формування та розв’язування рівнянь;
  • введено ефективніший та універсальний алгоритм формування матриці вузлових провідностей при наявності взаємоіндуктивних зв’язків;
  • розроблено та введено алгоритм еквівалентування розрахункових схем окремих послідовностей для зменшення порядку системи рівнянь.

На відміну від більшості промислових програм розрахунку струмів короткого замикання в даному комплексі враховуються фактичні ЕРС джерел живлення з попереднього (усталеного) режиму. Це дозволяє отримати реальні розрахункові струми короткого замикання. Таке уточнення величини струмів короткого замикання є досить важливим для потужних електричних станцій, обладнання яких працює на гранично допустимій межі.

results01.jpgresults02.jpg

Результати розрахунку струмів КЗ для тестової схеми програми V-VI-50П2