ДТЕК

Проєкт із модернізації системи збудження

Опис проблеми

  • ДТЕК Запорізька ТЕС звернулись до команди ДАКАРу, коли перед ними виникла потреба модернізації першого енергоблоку ТГ-1 .
  • Планувалась заміна старої системи збудження генератора потужністю 300 МВт на сучасну тиристорну систему збудження фірми ABB із збільшенням потужності енергоблоку на 25 МВт.
  • Перед заміною обладнання необхідно на цифровій моделі здійснити дослідження впливу модернізації енергоблоку на стійкість ОЕС України.

Для вирішення цього завдання команда ДАКАРу виконала такі дії:

1. Зібрала та проаналізувала інформацію щодо наявних та нових систем збудження. Оскільки відповідної моделі нової системи збудження не існувало, то команда самостійно розробила математичну модель відповідно до IEEE Std 425™-2005.

2. Сформувала та узгодила актуальні цифрові моделі ОЕС України: для характерних режимів зимового максимального та літнього мінімального навантаження.

3. Здійснила аналіз усіх ремонтно-аварійних режимів мережі 330-750 кВ району видачі потужності Запорізької АЕС.

4. Виконала дослідження статичної та динамічної стійкості ОЕС України на етапі введення в роботу модернізованого генератора відповідно до вимог СОУ-Н МЕВ 40.1-00100227-68:2012.

5. Встановила варифікацію цифрової моделі електростанції з реальними замірами в енергосистемі.

6. Визначала оптимальні налаштування автоматичних регуляторів збудження, взявши до уваги їх вплив як на низькочастотні коливання генераторів (на основі модального аналізу стійкості), так і на демпфування перехідних процесів під час аварій.

Результат

За 3 місяці команда ДАКАРу здійснила детальний аналіз впливу модернізації енергоблоку на різні аспекти функціонування ОЕС України і надала рекомендації щодо налаштування нової системи збудження, які враховувались під час проведення пусконалагоджувальних робіт на ТГ-1 Запорізької ТЕС.

CTA image
Підвищуйте експлуатаційну ефективність електроенергетичних систем та забезпечуйте їх стабільну безпечну роботу разом з DAKAR
Спробувати безкоштовно