Проєкт із приєднання ВЕС до мережі

Опис проблеми

  • Тилігульська ВЕС звернулись до команди ДАКАРу, коли перед ними виникла потреба приєднання ВЕС потужністю 500 МВт до мережі, що передбачає проведення низки комплексних досліджень впливу ВЕС на режими роботи ЕМ.

Для вирішення цього завдання команда ДАКАРу виконала такі дії:

1. Здійснила дослідження стану електричної мережі району приєднання ВЕС з метою виявлення "вузьких місць".

2. Дослідила інформацію про конкретні типи вітрогенераторів, які будуть встановлені на ВЕС та підготувала моделі для дослідження стійкості.

3. Сформувала та узгодила актуальні цифрові моделі електричних мереж оператора системи розподілу для характерних режимів роботи згідно вимог нормативних документів.

4. Здійснила аналіз усіх ремонтно-аварійних режимів мережі району приєднання ВЕС.

5. Дослідила статичну та динамічну стійкість мережі загального призначення та впливу Тилігульської ВЕС на стійкість генераторів Южно-Української АЕС.

6. Проаналізувала асинхронні режими мережі 330-750 кВт району приєднання ВЕС.

Результат

За 3 місяці роботи команда ДАКАРу здійснила детальний аналіз впливу приєднання ВЕС на електричну мережу ОСП, здійснила оцінку впливу ВЕС на рівні струмів КЗ та провела перевірку необхідності встановлення нових пристроїв автоматики. А також здійснила детальний аналіз впливу ВЕС на статичну та динамічну стійкість енергосистеми.

CTA image
Підвищуйте експлуатаційну ефективність електроенергетичних систем та забезпечуйте їх стабільну безпечну роботу разом з DAKAR
Спробувати безкоштовно